KONST / Litografier / Färglitografi 16337183
-
Bilden på det här föremålet förbereds nu för publicering senast 26/7.
Visning
fredag 26/7, lördag 27/7, söndag 28/7 och måndag 29/7
Auktionen avslutas 29/7.
*
nr 1633 7183
Staffan Hallström
(1914-1976), Sverige
Tillskriven, ej signerad, Ingens hundar. Färglitografi, bildmått: 40x55 cm, yttermått inklusive ram: 50x64 cm
Staffan Hallström, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1914, död 1976.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Bevakningspris:
ÄR EJ UPPNÅTT
Aktuellt bud:
Inga bud (per 22:41:46)
Uppdatera
Visning
fredag 26/7, lördag 27/7, söndag 28/7 och måndag 29/7
Auktionen
avslutas:
måndag 29 juli kl 20:30:00
- Mitt bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Staffan Hallström
Staffan Hallström, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1914, död 1976.
Läs mer om Staffan Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad färglitografi grafik ingens hundar litografi litografier litografiskt blad staffan hallström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
15 juli kl 18:43
-
7382 Färglitografi
Anders Karlsson. Signerad, PT. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
15 juli kl 19:25
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
15 juli kl 18:03
-
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
15 juli kl 18:18
-
7143 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
15 juli kl 20:13
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
15 juli kl 18:40
-
Bilden på det här föremålet förbereds nu för publicering senast 26/7.
Visning fredag 26/7, lördag 27/7, söndag 28/7 och måndag 29/7 Auktionen avslutas 29/7.
*
Staffan Hallström
Staffan Hallström, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1914, död 1976.
Läs mer om Staffan Hallström
nr 1633 7183
Staffan Hallström
(1914-1976), Sverige
Tillskriven, ej signerad, Ingens hundar. Färglitografi, bildmått: 40x55 cm, yttermått inklusive ram: 50x64 cm
Staffan Hallström, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1914, död 1976.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Bevakningspris: |
ÄR EJ UPPNÅTT |
Aktuellt bud: | Inga bud (per 22:41:46) Uppdatera |
Visning |
fredag 26/7, lördag 27/7, söndag 28/7 och måndag 29/7 |
Auktionen avslutas: |
måndag 29 juli kl 20:30:00 |
- Mitt bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Staffan Hallström
Staffan Hallström, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1914, död 1976.Läs mer om Staffan Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad färglitografi grafik ingens hundar litografi litografier litografiskt blad staffan hallström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
15 juli kl 18:43 -
7382 Färglitografi
Anders Karlsson. Signerad, PT. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
15 juli kl 19:25 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
15 juli kl 18:03
-
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
15 juli kl 18:18 -
7143 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
15 juli kl 20:13 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
15 juli kl 18:40